Yine bir şeyler oluyor hayatımızda zaman geçiyor, yaşlanıyorsun ama kabullenmek zor gelir. Hissedersin fakat kimseye belli etmezsin. Gözlerin geçmişe dalar, hatıralarını yoklarsın, şimdi ki zamanı kıyaslarsın iç geçirirsin yinede inadından vazgeçmezsin. Arkadaşların yaşını sorduklarında " yirmi beş yaşındayım " diyerek muhabbetin demini alır, " benim ruhum genç " edasıyla olmadık işlere kalkışırsın. 


Sonra yine bir şeyler olur, sevdiğiniz arkadaşınız aramızdan ayrılır. Onunla ilgili geçmişini yoklarsın yaşanmışlıkları gözden geçirirsiniz. İçimizden kalan şu kısa zamanı iyi değerlendirelim bak falan ömrü yetmedi şunu yapamadan gitti, bari ben yapayım dersin ama yine de inadından vazgeçmezsin. 

Yine bir şeyler olur. Göz görmez, el ayak tutmaz olur. " ahh be evlat senin yaşında olmak için neler vermezdim " dersin inadım inat " aman dokunmayın bana kalan son günlerimi huzur içinde yaşayayım" hiç olmazsa " şunu da yapsaydım " keşke diye diye hoyratça harcadığın gençliğine inat yaşamaya devam edersin... 

Yaşlılık kapına dayandığında, gençliğinin tadına varırsın... 

[ Mustafa Mert Ülkü ] 09.05.2014 20:00